Czym kierować się wybierając parasolkę?

Czym kierować się wybierając parasolkę?

Czym kierować się wybierając parasolkę?

Robiąc zakupy, bardzo często kierujemy się wyłącznie naszymi upodobaniami. Kupując ubrania, nie zwracamy uwagi na skład, co później może skutkować ich szybkim zużywaniem się. Niestety, często to samo tyczy się parasolek. Sklepy stacjonarne oraz internetowe proponują swoim klientów mnóstwo modeli, składanych i długich. Jeśli jednak chcemy, aby produkt posłużył nam długo i radził sobie nawet w wietrzną, deszczową pogodę, przy jego wyborze warto wziąć pod uwagę więcej aspektów niż tylko kolor czy wzór. Nie każdy parasol przetrwa kilka sezonów, jeśli więc szukamy produktu na lata, musimy zakup dobrze przemyśleć, wziąć pod uwagę wszystkie jego właściwości, takie jak sposób otwierania czy ogólna stabilność produktu

Czy materiał ma znaczenie?

Każdy parasol składa się m.in. ze stelaża oraz z czaszy, która ma za zadanie chronić nas przed deszczem. Wiadome jest, że musi być ona odpowiednio duża, aby właściciel mógł się pod nią swobodnie zmieścić. W związku z tym parasolki ze sklepu dla najmłodszych będą znacznie mniejsze oraz lżejsze. Mężczyźni muszą liczyć się z tym, że produkty przeznaczone dla nich zazwyczaj są największe. Mimo że rozmiar czaszy ma znaczenie, nie liczy się, z jakiego została ona wykonana materiału. Na rynku można znaleźć wiele propozycji, najbardziej powszechne są parasole poliestrowe. Nie należy się ich obawiać, ponieważ skład materiału wcale nie wpłynie na ogólną wytrzymałość parasolki. Sklepy w całej Polsce posiadają w swoim asortymencie produkty w różnych kolorach oraz takie, które wyróżniają się oryginalnymi wzorami. Jeśli wcześniej sprawdzimy pozostałe elementy produktu, wybór możemy oprzeć tylko i wyłącznie na naszych upodobaniach i zdecydować się na tę parasolkę, której estetyka najbardziej przypadła nam do gustu.

Jak wybrać ze sklepu parasolkę, która jest najbardziej wytrzymała?

Wiele sklepów z parasolkami zasypuje nas propozycjami najróżniejszych produktów. Różnią się one nie tylko barwą czy mechanizmem otwierania, ale też solidnością wykonania stelaża, który ma największy wpływ na wytrzymałość całego produktu. Stelaż to główna część konstrukcji parasolki ze sklepu, dlatego należy wziąć pod uwagę jego materiał produkcyjny. Najlepsze są te wykonane ze stali, jednak nie są pozbawione wad. Głównym problemem stalowych stelaży jest to, że znacznie zwiększają wagę parasola, dlatego ich długotrwałe użytkowanie może okazać się nieco problematyczne. Takie modele z pewnością będą idealne dla mężczyzn, którzy cenią sobie klasykę i wytrzymałość. Mimo dużej stabilności nie zaleca się używać takich parasoli w trakcie burzy. Doskonałą alternatywą dla metali jest włókno szklane lub węglowe. Oba te warianty charakteryzują się dużą odpornością, dlatego używa się ich także do wzmacniania tańszych, aluminiowych stelaży.

Parasol automatyczny, półautomatyczny czy manualny?

Współcześni ludzie mają tendencję do ułatwiania sobie życia, co umożliwiają im producenci przeróżnych produktów codziennego użytku. W sklepach z parasolkami można znaleźć artykuły otwierane automatycznie. Nie można zaprzeczyć temu, że otwarcie poprzez naciśnięcie guzika jest komfortowe dla ludzi, jednak może ono okazać się mało trwałe. Wybierając parasolkę ze sklepu, najlepiej jest zdecydować się na model manualny. Dzięki mniejszej ilości elementów całej konstrukcji istnieje niewielkie ryzyko trwałego uszkodzenia produktu, nawet w przypadku uderzania parasolką o twardą powierzchnię czy też upuszczenia jej na ziemię. Z pozoru łatwy wybór parasolki ze sklepu może okazać się nieco skomplikowany. Jeśli chcemy, aby produkt pozostał z nami na długo i chronił nas przed deszczem, nie kierujmy się wyłącznie jego wyglądem, ale weźmy pod uwagę także mechanizm, stabilność i materiał, z którego został wykonany stelaż.